Olgun taneleriyle kalori değeri bakımından Antep fıstığından farklı olan lezzetli Siirt Fıstığı Kevser Nuts kalitesi ile sizlerle! Siirt fıstığı kolay bir şekilde kabuklarından ayrılabilen yapıya sahiptir. Lezzetiyle ünlü Siirt fıstığını Kevser Nuts farkı ile satın alabilirsiniz.

Sofralarımızda, kahvaltılarımızda ve sohbetlerimizde bolca tükettiğimiz ve sevdiklerimize sunduğumuz bu eşsiz lezzeti Kevser Nuts kalitesiyle kapınıza kadar getiriyoruz.

Siirt Fıstığı Kaç Kaloridir?

250 gram Siirt fıstığı paketi toplam 1250 kaloridir.

Kevser Nuts kalitesi ve güvencesiyle, eşsiz geleneksel lezzet Siirt Fıstığını; 10kg paket seçenekleriyle sizlere sunuyoruz.

Siirt Fıstığının Besin Değerleri Nelerdir?

Siirt Fıstığının 100 gramı 500 kalori olup; içerisinde 45 gram yağ bulunmaktadır. Bu yağların 6 gramı doymuş yağ, 14 gramı çoklu doymamış yağ ve 24 gramı tekli doymamış yağdır. 20 gram protein, 28 gram karbonhidrat, 10 gram diyet lifi ve 8 gram şeker barındırır. Siirt fıstığı kolesterol içermez. Ayrıca 1,025 miligram potasyum, 105 mg kalsiyum, 121 miligram magnezyum, 3,9 gram demir bulunmaktadır. 415 IU A vitamini, 1,7 miligram B6 vitamini ve 5,6 miligram C vitamini ile zengin bir içeriğe sahiptir.

Siirt Fıstığının Faydaları

Siirt fıstığı hakkında birçok bilimsel ve klinik çalışma sonucunda elde edilen bulgular olsa da Türk Gıda Kodeksi Beslenme ve Sağlık Beyanları Yönetmeliği kapsamında Siirt fıstığının faydalarından bahsetmek mümkün değildir.

 

Kevser Nuts ile Hoş Sohbetleriniz Eşsiz Lezzetlerle Buluşsun!

Kevser Nuts ailesi olarak en taze haliyle Siirt Fıstığını sofralarınızla buluşturuyoruz. Uygun fiyatlı taptaze kuruyemişleri sizlere sunuyoruz. Güvenle hoş sohbetlerinize dahil edebilir, aileniz ve sevdiklerinizle tüketebilirsiniz. Kuruyemişlerin vazgeçilmez lezzeti Kevser Nuts tazeliği ve kalitesi ile sizlerle!

Not: Kuru ve serin yerde muhafaza ediniz.

Menşei: Yerli

Alerjen Bildirisi: Alerjendir.

Afiyet Olsun!